آغاز نشست ۱۸۶ اوپک بدون حضور وزیر نفت ایران

یکصدوهشتادوششمین نشست عادی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بدون حضور وزیر نفت ایران در مقر این سازمان در وین آغاز به‌کار کرد.

به گزارش رصد انرژی ، بعدازظهر امروز، افتتاحیه یکصدوهشتادوششمین نشست اوپک در محل دائمی این سازمان در وین، آغاز شد.

نشست ۱۸۶ وزیران نفت و انرژی اوپک در محل دبیرخانه دائمی این سازمان در وین و به ریاست آنتونیو اوبرو اوندو (Antonio Oburo Ondo)، وزیر صنعت، معدن و انرژی گینه استوایی برگزار می‌شود.

چهل‌ونهمین نشست کارگروه مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) فردا (یکشنبه ۱۴ خردادماه) با حضور اعضای این کارگروه در محل دبیرخانه اوپک برگزار می‌شود.

جواد اوجی، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران که قرار بود برای حضور در این دو نشست به وین سفر کند، در این سفر، هیئت ایرانی را همراهی نکرد. دلیل عدم حضور وزیر نفت از سوی وزارت نفت، کسالت و مشغله کاری وی، عنوان شده است. از این رو هیئت ایرانی به سرپرستی امیر حسین زمانی‌نیا، نماینده ایران در هئیت عامل اوپک در نشست ۱۸۶ اوپک و سی‌وپنجمین نشست وزارتی اوپک‌پلاس شرکت می‌کند.

افتتاحیه سی‌وپنجمین نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک (اوپک‌پلاس) نیز با حضور سران هیئت‌های نمایندگی کشورهای عضو اوپک و غیر اوپک، دبیرکل اوپک و نمایندگان رسانه‌ها روز یکشنبه (۱۴ خردادماه) در دبیرخانه اوپک برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/