آلودگی نفتی در خلیج‌ فارس /نشت نفت در خط انتقال ‌نفت گناوه به پایانه ‌جزیره خارگ‌+عکس

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از شناسایی آلودگی نفتی خلیج‌فارس در مسیر زیر دریا خارگ تا گناوه خبر داد و گفت: عملیات مهار و جمع‌آوری آلودگی نفتی با اعزام ۲ شناور آغاز شده است.

به گزارش رصد انرژی ، عبدالرحمن مرادزاده، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به مشاهده لکه‌های نفتی در خلیج‌فارس مسیر دریایی گناوه تا خارگ اظهار داشت: پس از مشاهده این آلودگی به اداره کل بنادر و دریانوردی و پایانه نفتی جزیره خارگ برای مهار و کنترل آن اطلاع‌رسانی شد.

وی با بیان اینکه نشت نفت در سواحل گناوه مربوط به خط انتقال نفت از گناوه به پایانه نفتی جزیره خارگ است گفت: برای مهار و جمع‌آوری لکه‌های نفتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر شناورهای مخصوص پاکسازی به منطقه اعزام کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از اعزام ۲ شناور برای کنترل و پاکسازی آلودگی نفتی به سواحل گناوه و خارگ خبر داد و بیان کرد: برای جلوگیری از نشت نفت از خطوط لوله‌ها در بستر دریا تیم‌های غواصی اعزام شده‌اند.

مرادزاده اضافه کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با همکاری پایانه نفتی خارگ مکلف شده ‌تا بعد از ظهر امروز نشت نفت مهار و لکه‌های نفتی را جمع‌آوری کند.

وی دستگاه متولی مقابله با آلودگی نفتی در دریا را اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر دانست و ادامه داد: پس از مهار و جمع‌آوری لکه‌های نفتی پس از اخذ گزارش اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، موارد آلودگی پیگیری قانونی می‌شود.

انتهای پیام/ تسنیم