احتمال کشف لایه جدید گازی در پارس‌جنوبی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: احتمال دارد در پارس جنوبی لایه جدید کشف شود، البته خبر قطعی آن پس از انجام مطالعات تکمیلی اعلام خواهد شد.

به گزارش رصد انرژی ، محسن خجسته مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: درباره همکاری مشترک با عربستان برای توسعه میدان «آرش» نیز در آینده با بهبود روابط می توان مذاکرات را انجام داد.

وی افزود: به احتمال وجود لایه جدید گازی در پارس جنوبی اشاره کرد و افزود: احتمال دارد در پارس جنوبی لایه جدید کشف شود، البته خبر قطعی آن پس از انجام مطالعات تکمیلی اعلام خواهد شد.

معاون وزیر نفت در خصوص روند فروش اوراق نفتی، گفت: طبق برنامه قبلی نفت فروخته می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به موضوع انتشار صورت های مالی شرکت ملی نفت، گفت: شرکت ملی نفت ایران یک شرکت دولتی است و حسابرسی مالی آن از طریق سازمان حسابرسی انجام می شود و مجمع شرکت ملی نفت شامل تعدادی از وزرای کابینه است که دیوان محاسبات هم نظارت کامل دارد و با توجه به تکالیف قانونی برای انتشار صورت های مالی مشکلی وجود ندارد و منعی برای انتشار نداریم.

وی ادامه‌داد: طرحی تعریف کردیم تا در فاز اول میدان گازی کیش ۲۸ میلیون متر مکعب در روز تولید داشته باشیم که در مرحله اجرا قرار دارد.

خجسته‌مهر خاطرنشان کرد: در سفر رییس جمهوری به خوزستان، عملیات اجرایی میدان سهراب با سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیون دلار آغاز شد.

انتهای پیام/