باید در مسیر دانایی دائمی در تمامی زنجیره صنعت نفت حرکت کنیم

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت گفت: اگر زیرساخت‌ها، امکانات و فناوری‌ها کامل باشد اما افراد شایسته‌ای وجود نداشته باشند هیچ حرکت پیش‌رونده‌ای امکان ندارد، زیرا اصالت با سرمایه انسانی است و اگر انسان بخواهد منشأ اثر باشد باید دانا شود.

به گزارش رصد انرژی ، نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی راهبردهای مدیریتی با حضور عبدالحسین بیات، رئیس هیئت رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت و محسن حقیقی مقدم، مدیر مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت در سالن کنفرانس مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت برگزار شد.

عبدالحسین بیات، رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت نیز در این نشست با تأکید بر ادبیات متعالی ایران در مفهوم دانایی و توانایی گفت: زیرساخت اصلی هر توانایی در صنعت نفت، مبحث دانایی است. افراد دانا و شایسته می‌توانند در صنعت نفت تحول‌آفرینی کنند و ما را به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در صنعت نفت برسانند.

وی افزود: اگر زیرساخت‌ها، امکانات و فناوری‌ها کامل باشد اما افراد شایسته‌ای وجود نداشته باشند هیچ حرکت پیش‌رونده‌ای امکان ندارد، زیرا اصالت با سرمایه انسانی است و اگر انسان بخواهد منشأ اثر باشد باید دانا شود.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت با تأکید بر اهمیت و نقش دانشگاه در ایجاد دانایی گفت: با این همه، کل فرآیند دانایی تنها در زمان تحصیل در دانشگاه حاصل نمی‌شود، مراکزی چون مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت، عهده‌دار بخش مهمی از افزایش دانایی است از این منظر باید همواره در مسیر دانایی دائمی در تمامی زنجیره صنعت نفت حرکت کنیم.

بیات با برشمردن موارد زیادی از توانایی‌های صنعتی در صنعت نفت افزود: توانمندی‌های صنعت نفت می‌تواند در مرکز توسعه مدیریت توضیح داده شود و تجربه و دانش ویژه صنعت نفت برای مدیران نگهداری و به آنها انتقال یابد. مدیران سطوح مختلف مدیریت صنعت نفت باید بدانند چه رویدادهای مهمی در جغرافیای این صنعت بزرگ روی داده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به شایستگی در مدیریت صنعت نفت گفت: اگر فردی در جایگاه مدیریتی قرار گیرد که دانایی و توانایی لازم برای آن جایگاه را ندارد هم به خود، هم به سازمان و هم به وجهه جمهوری اسلامی ایران ضربه وارد کرده است.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت ادامه داد: مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت نباید تنها چهار شرکت اصلی را ببیند، بلکه باید به افزایش دانایی به همه زنجیره صنعت نفت بنگرد. این مرکز است که با فعالیت‌های راهبردی خود امکان پیشرفت‌های کلان صنعتی را محقق می‌کند.

انتهای پیام/