تخصیص ۲ هزار هکتار از اراضی محدوده پارس شمالی برای اجرای ۵۰ طرح اقتصادی

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس گفت: مقدمات واگذاری ۲ هزار هکتار از اراضی محدوده پارس شمالی به صندوق بازنشستگی صنعت نفت جهت اجرای ۵۰ طرح اقتصادی صورت پذیرفته است که این نوید بخش توسعه روز افزون منطقه پارس شمالی در آینده نزدیک است.

به گزارش رصد انرژی ، سخاوت اسدی، مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس در حاشیه نشست با کارکنان این سازمان، از امضا تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه ویژه پارس و هلدینگ خلیج فارس خبر داد و گفت: ۵۰۰ هکتار زمین در منطقه ویژه پارس جهت توسعه طرح‌های صنایع پایین دستی در اختیار شرکت هلدینگ خلیج فارس قرار خواهد گرفت.

وی افزود: مقدمات واگذاری ۲ هزار هکتار از اراضی محدوده پارس شمالی به صندوق بازنشستگی صنعت نفت جهت اجرای ۵۰ طرح اقتصادی صورت پذیرفته است که این نوید بخش توسعه روز افزون منطقه پارس شمالی در آینده نزدیک است.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس تصریح کرد: سازمان منطقه ویژه پارس از جمله شرکت‌های موفق در جذب حداکثر منابع سرمایه ای در سال گذشته در وزارت نفت بود که این مهم با تلاش‌های کارکنان این مجموعه حاصل شد.

اسدی با اشاره به انبوه خدمات و فعالیت‌های سازمان منطقه ویژه پارس در زمینه‌های گمرک، بنادر، راه‌ها، زیرساخت‌ها و مدیریت ۹۰ هزار نیروی کار در بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی کشور که به تنهایی ۷۰ درصد گاز کشور و ۵۰ درصد محصول پتروشیمی کشور را تامین می‌کند، از تلاش کارکنان این سازمان جهت راهبری این منطقه استراتژیک تقدیر کرد.

وی همچنین با اشاره به ۵ آذرماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین گفت؛ تفکر بسیجی امروزه چنان در جامعه نهادینه شده است که مفهوم بسیج مترادف انجام کار غیر ممکن و نشد است.

گفتنی است؛ پارک های پتروشیمیایی محلی برای تبدیل مواد خام اولیه حاصل از پالایش گاز و بعضا میعانات به محصولات با ارزش بسیار بالاتر در حوزه پتروشیمی تلقی می شود و درمورد ارزش افزوده ایجاد شده در این پارک ها می توان به تبدیل محصولات میان دستی با ارزش حدود ۲۵۰ دلار در هر تن به محصولات پائین دستی و ارزش افزوده تا حدود ۱۵۰۰ دلار و بیشتر رسید.

همچنین با توجه به جایگاه شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس (پترول) در زیست بوم زنجیره ارزش نفت و گاز کشور و رسالت و ماموریت این شرکت در توسعه متوازن و پایدار زنجیره ارزش، این شرکت با محوریت تکمیل زنجیره ارزش شرکت های هم گروه و خلق ارزش افزوده بالاتر، طراحی و معماری پارک پتروشیمیایی متانول، کود گوگردی و کودهای شیمیایی را در دستور کار خود در مناطق صنایع انرژی بر پارسیان، عسلویه و مکران (چابهار) قرار داده است.

انتهای پیام/