شبکه گاز شمال‌شرق ایران تقویت می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: شرکت ملی گاز اجرای چندین پروژه برای تقویت شبکه گاز در مناطق شمال‌شرق کشور را دستور کار قرار داده است تا سال آینده چالشی در زمینه تأمین پایدار گاز این منطقه از کشور نداشته باشیم.

به گزارش رصد انرژی ، مجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه تقویت خط انتقال گاز ۱۶اینچ به تربت‌جام اظهار داشت: این پروژه با توجه با تأکیدهای وزیر نفت برای تقویت گازرسانی به شمال شرق کشور و تسریع در آغاز عملیات‌های اجرایی صنعت گاز به این مناطق آغاز شده است.

وی با بیان اینکه چند پروژه اصلی به‌منظور تقویت شبکه گاز به مناطق شمال شرق ایران در دستور کار وزارت نفت است، تصریح کرد: برای پایداری گازرسانی به این مناطق پروژه احداث خط لوله گاز ۳۶اینچ دوراهی دشتک به نهبندان به‌زودی آغاز می‌شود، آغاز عملیات خط انتقال گاز لوله یازدهم و ساخت ایستگاه تقویت فشار آرادان هم در دستور کار قرار دارد که در تقویت شبکه گاز شمال شرق کشور بسیار مهم است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران افزود: بحث ذخیره‌سازی گاز در شهرک‌های صنعتی نیز پیگیری می‌شود که همه با توجه به شرایط مناطق و مشترکان اجرایی خواهند شد.

معاون وزیر نفت خاطرنشان کرد: با تکمیل پروژه تقویت خط انتقال گاز ۱۶اینچ حدفاصل صالح‌آباد به تربت‌جام ۱۰ شهر با ۱۶۶ هزار مشترک گازرسانی می‌شوند.

انتهای پیام/+