صادرات روزانه گاز روسیه به اروپا از خاک اوکراین

یکی از نمایندگان شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که حجم صادرات گاز این شرکت دولتی به اروپا از خاک اوکراین به ۳۷ میلیون متر مکعب در روز رسیده است.

به گزارش رصد انرژی ، یکی از نمایندگان شرکت گازپروم روسیه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که حجم صادرات گاز این شرکت دولتی به اروپا از خاک اوکراین به ۳۷ میلیون متر مکعب در روز رسیده است.

وی با بیان اینکه گاز صادراتی به اروپا از طریق ایستگاه پمپاژ سودژا Sudzha در منطقه کورسک روسیه عرضه می‌شود، افزود که طرف اوکراینی درخواست پمپاژ گاز از طریق ایستگاه پمپاژ سوخرانوکا Sokhranovka را رد کرده است.

وی گفت: گازپروم گاز روسیه را برای ترانزیت از طریق خاک اوکراین در حجم تایید شده توسط طرف اوکراینی یعنی ۳۷ میلیون متر مکعب از طریق ایستگاه پمپاژ گاز سودژا تا ۳۰ آوریل تامین می‌کند. درخواست ایستگاه پمپاژ گاز سوخرانوفکا رد شده است.

بر اساس این گزارش، روز شنبه ۲۹ آوریل نیز میزان پمپاژ گاز از طریق ایستگاه سودژا ۳۷ میلیون مترمکعب ثبت شده است.

پیش از این در وب سایت اپراتور سیستم انتقال گاز اوکراین (GTSOU) گزارش شده بود که ترانزیت گاز روسیه به اروپا از طریق خاک اوکراین در ۳۰ آوریل ممکن است حدود ۳۷ میلیون متر مکعب از طریق Sudzha باشد.

این خط ترانزیت از طریق اوکراین همچنان تنها مسیر تامین گاز روسیه به کشورهای اروپای غربی و مرکزی محسوب می‌شود. پمپاژ از طریق نورد استریم به طور کامل متوقف شده است.

انتهای پیام/ خبرگزاری تاس