ضرب‌الاجل یک‌ماهه به وزرای نفت و نیرو/ رئیسی: برنامه‌هایتان برای رفع ناترازی انرژی را اعلام کنید

رئیس‌جمهوری با اشاره به طرح موضوع ناترازی‌ها در بخش‌های آب، برق و سوخت از سوی رهبر معظم انقلاب، وزیران نفت و نیرو را مامور کرد با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و مرتبط، برنامه خود برای رفع این ناترازی‌ها را حداکثر تا یکماه آینده به دولت ارائه دهند.

به گزارش رصد انرژی ، سیدابراهیم رئیسی امروز (چهارشنبه، ۱۱ بهمن‌ماه) در نشست هیئت دولت با اشاره به فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان، اعضای دولت را مسئول پیگیری و اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دانست و بخش‌های مرتبط را مکلف کرد با بررسی دقیق مسائل مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری برای عملی شدن هرچه زودتر منویات ایشان اقدام‌های لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به طرح موضوع ناترازی‌ها در بخش‌های آب، برق و سوخت از سوی رهبر معظم انقلاب، وزیران نیرو و نفت را مأمور کرد با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و مرتبط، برنامه خود برای رفع این ناترازی‌ها را حداکثر تا یکماه آینده به نشست دولت ارائه دهند.

حال سوال اینجاست که آیا رئیس جمهوری و وزرای تخصصی نفت و نیرو، از بحران ناترازی انرژی در دو سال و اندی گذشته از عمر دولت مطلع نبودند که تذکرات و فرمایشات مقام معظم رهبری موجب شده تا رئیس جمهوری ضرب‌الاجلی یک‌ماهه برای ارائه برنامه‌ها در این زمینه به وزرای نفت و نیرو بدهد؟

پاسخ روشن است، با وجود درک اهمیت رفع ناترازی‌ها، برنامه‌ها و اقدامات دولت برای این چالش روبه تشدید و بحران زا برای کشور کافی و مناسب نبوده و تذکر رهبر معظم انقلاب موجب شده دولت به فکر برنامه ریزی جدید و ارائه راهکارهای عملی به جای عددسازی و معطل شدن طرح‌های مهم در بروکراسی دولتی بیفتد.

حال باید دید وزرای نفت و نیرو، باز هم آمارسازی و دستاوردهای کاغذی را به هیئت دولت ارائه می‌دهند و یا اینبار، شاهد ارائه برنامه عملیاتی از سوی دو وزارتخانه در زمینه رفع ناترازی‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام/