قیمت بنزین در آمریکا به بالاترین رقم طی یک دهه گذشته رسید

متوسط قیمت بنزین در آمریکا در حال حاضر به ۳.۸۳ دلار در هر گالن رسیده یعنی بالاتر از ۳.۷۶۴ دلاری که در تابستان سال گذشته میلادی ثبت شده بود.

به گزارش رصد انرژی ، قیمت بنزین در آمریکا کمی پایین آمده اما همچنان در بالاترین سطح تابستانه طی یک دهه گذشته قرار دارد. این افزایش قیمت در حالی است که فصل تعطیلات تابستانی رو به پایان است. متوسط قیمت بنزین در آمریکا در حال حاضر به ۳٫۸۳ دلار در هر گالن رسیده یعنی بالاتر از ۳٫۷۶۴ دلاری که در تابستان سال گذشته میلادی معامله می‌شد.

دلیل اصلی افزایش قیمت بنزین در آمریکا را می‌توان تقاضای بالا و توقف فعالیت برخی از پالایشگاه‌ها دانست. کمبود عرضه نفت در بازار هم قیمت نفت خام را بالا برده است.

پالایشگاه دلتا با ظرفیت تولید ۱۸۵ هزار بشکه در روز و پالایشگاه ایروینگ با ظرفیت ۳۲۰ هزار بشکه در روز در سپتامبر و بخشی از ماه اکتبر تعطیل خواهند بود که حدود ۹ درصد از تولید سوخت منطقه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این افزایش قیمت باعث تعجب تحلیلگران شده چون معمولاً قیمت بنزین در این زمان از سال رو به کاهش است.

قیمت نفت پس از اعلام تمدید کاهش تولید عربستان و روسیه تا پایان سال جاری میلادی به یک رکورد جدید رسید. عربستان یک میلیون بشکه از تولید خود را که حدود ۱۰ درصد از تولید معمول این کشور است در ماه ژوئیه پایین آورد و روسیه هم اعلام کرد ۳۰۰ هزار بشکه از صادرات خود را کاهش می‌دهد. کاهش تولید عربستان برابر با بیش از یک سوم کل کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس از سال گذشته میلادی تا حالا بوده است.

اما بالا رفتن قیمت بنزین تنها بخشی از چالش‌های مصرف کنندگان انرژی در آمریکاست.گرمای بی سابقه هوا در تابستان مصرف برق را هم در این کشور افزایش داده و حالا آنها با افزایش شدید صورتحساب برق خود مواجه هستند.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، متوسط خانواده‌های آمریکایی حدود ۲۶۲ دلار در سال برای سرمایش و تهویه مطبوع هزینه می‌کنند. این رقم برای مناطق شرجی جنوب شرق آمریکا برابر با ۵۲۵ دلار است.

انتهای پیام/ اویل پرایس