موضع رئیس پلیس جدید راهور فراجا در خصوص ورود LPG به سبد سوخت خودروها

به مناسبت انتصاب سردار سید تیمور حسینی، نگاه و موضع رئیس پلیس جدید راهور ناجا را در خصوص طرح بازگشت LPG به سبد سوخت خودروها که در مجلس و دولت طرفدارانی دارد و در قوانین بودجه چند سال اخیر، با اصرار برخی نمایندگان مجلس گنجانده شده، مرور می کنیم.

به گزارش رصد انرژی ، امروز با حکم سردار احمدرضا رادان؛ فرمانده کل انتظامی، سردار سید تیمور حسینی؛ رئیس پلیس راهور فراجا شد.

سردار حسینی در سال ۸۳ به عنوان کلانتر ارشد د‌ر مناطق راهور مشغول به خد‌مت شد تا اینکه د‌ر سال ۸۷ مسئولیت راهنمایی و رانند‌گی استان گیلان به وی واگذار شد و به این استان منتقل شد‌.

اوایل سال ۹۰ هم به عنوان رئیس د‌انشکد‌ه علوم و فنون راهور منصوب شد‌ و د‌ر فروردین سال ۹۳ به عنوان رئیس راهنمایی و رانند‌گی تهران بزرگ منصوب شد و د‌ر آبان ماه سال ۹۵ برای د‌ومین بار به د‌انشکد‌ه راهور منتقل شد‌ و از سال ۹۹ به سمت جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرمانده کل انتظامی منصوب شد.

به مناسبت انتصاب سردار سید تیمور حسینی، نگاه و موضع رئیس پلیس جدید راهور ناجا را در خصوص طرح بازگشت LPG به سبد سوخت خودروها که در مجلس و دولت طرفدارانی دارد و در قوانین بودجه چند سال اخیر، با اصرار برخی نمایندگان مجلس گنجانده شده، مرور می کنیم.

سردار سید تیمور حسینی، در سال ۱۴۰۰ زمانی که جانشین پلیس راهور بود در گفت‌وگویی در خصوص این طرح گفت: “در گذشته تجربه وجود LPG را به‌عنوان یک سوخت در سبد سوخت خودروها داشتیم و موارد زیادی اتفاق افتاد که مخزن گاز متأسفانه منفجر می‌شد و گاز LPG خسارت‌های زیادی در حمل‌ونقل داشته و حتی در مواردی سرنشینان را دچار مصدومیت‌هایی کرده است.

وی افزود: ورود LPG به سبد سوخت خودروها یک موضوع تجربه‌شده است و تجربه خوبی هم نبوده است.

* مطمئناً سازمان استاندارد از ورود LPG به سبد سوخت خودروها ممانعت می‌کند

جانشین وقت رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: سوخت LPG‌ به‌نظر می‌رسد که مناسب سوخت درون‌سوز خودروها نباشد و مطمئناً سازمان‌هایی که باید نظارت کنند، به‌ویژه سازمان استاندارد، حتماً از ورود‌ آن به سبد سوخت خودروها ممانعت خواهند کرد.

وی ادامه داد: وقتی یک نوع سوخت نتواند ایمنی لازم را در عملکرد موتور و کارکرد وسیله نقلیه ایجاد کند، مطمئناً از طرف یک سازمان مثل سازمان استاندارد که موظف به ارزیابی و نظارت بر همه حوزه‌ها از جمله بخش وسایل نقلیه هست، رد می‌شود؛ مطمئناً ورود LPG به سبد سوخت خودروها نمی‌تواند تأییدیه‌های لازم را به‌دست بیاورد.

* مجلس بدون گذراندن مراحل کارشناسی چنین طرحی را پیش نمی‌برد

سردار حسینی با بیان “این مسئله که سوخت LPG برای خودروها سوخت مناسب و استانداردی نیست، موضوع پیچیده‌ای نیست”، گفت: تصمیم برای ورود LPG به سبد سوخت خودروها موضوعی نیست که با تصویب یک قانون بتوان آن را پیاده‌سازی و اجرا کرد، حتماً مجلس هم برای آنکه قانونی را بگذراند، در کمیسیون‌های تخصصی به‌دقت روی آن صحبت می‌کند و کمیسیون تخصصی، از نمایندگان دستگاه‌های مختلف دعوت می‌کند و مشاوره می‌گیرد.

وی افزود: من خیلی بعید می‌دانم که مجلس شورای اسلامی، چنین موضوعی را بدون انجام کارشناسی، پیش ببرد و به آن جنبه قانونی بدهد.

* بازگشت LPG به سبد سوخت خودروها بازگشت به یک تجربه شکست‌خورده است

جانشین وقت رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: من تصور نمی‌کنم ورود LPG به سبد سوخت خودروها به‌عنوان یک قانون مصوب شود، چرا که مطمئناً بازگشت LPG به سبد سوخت خودروها، بازگشت به گذشته و بازگشت به یک تجربه و طرح شکست‌خورده است.”

انتهای پیام/