ورود سازمان بازرسی به ۲ قرارداد نفتی/ ۱۱۸ میلیون دلار به بیت‌المال بازگشت

در نتیجه بررسی‌های صورت گرفته از سوی سازمان بازرسی کل کشور، ۱۱۰ میلیون دلار اضافه پرداختی به یک پیمانکار و نیز ۸ میلیون دلار از محل کاهش مبلغ و اجرای یک قرارداد نفتی، به بیت‌المال بازگشت.

به گزارش رصد انرژی ، رؤسای سازمان‌های بازرسی کل کشور و ثبت اسناد و املاک، ضمن ارائه گزارش‌هایی در زمینه کمک قوه قضاییه به بازگشت وجوه به بیت‌المال و همچنین کمک دستگاه قضا به حوزه مالی و درآمدی دولت، بخشی از اقدامات صورت گرفته اخیر در این حوزه‌ها را بیان کردند.

 ذبیح‌الله خداییان؛ رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این باره گفت: اخیراً با ورود سازمان بازرسی به موضوع یکی از قراردادهای مربوط به افزایش تولید نفت در یکی از میادین مشترک، مشخص شد با وجود آنکه پیمانکار به برخی از تعهدات خود عمل نکرده و نتوانسته تولید را به میزانی که در قرارداد وجود داشت افزایش بدهد اما مبلغ قرارداد را دریافت کرده است.

وی افزود: در نتیجه بررسی‌های صورت گرفته از سوی سازمان بازرسی و همکاری مسئولان فعلی شرکت نفت فلات قاره، حدود ۱۱۰ میلیون و ۲۷۲ هزار دلار (قریب به پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان) از پیمانکار گرفته شد و به بیت‌المال بازگشت.

خداییان افزود: همچنین در نتیجه ورود سازمان بازرسی به موضوع قرارداد منعقده در خصوص انجام تعمیرات بخشی از یکی از پالایشگاه‌های کشور، مبلغ و زمان اجرای قرارداد کاهش یافت و از این طریق، حدود ۸ میلیون دلار به بیت‌المال بازگشت.

شایان ذکر است؛ هفته گذشته و در پی ورود اثربخش سازمان بازرسی کل کشور به فرآیند واگذاری سهام دولت در پتروشیمی باختر و بازگشت مبلغی بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد تومان به بیت‌المال، وزیر نفت با ارسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از پیگیری‌های صورت گرفته، قدردانی به عمل آورد.

انتهای‌ پیام/ تسنیم