پیش‌بینی گروه ویتول از قیمت نفت در ۲۰۲۳

مدیرعامل گروه ویتول اعلام کرد قیمت نفت در ۲۰۲۳ به‌خاطر بالا رفتن تقاضای جهانی و کمبود عرضه به ۹۰ تا ۱۰۰ دلار در هر بشکه می‌رسد.

به گزارش رصد انرژی ، راسل هاردی، مدیرعامل گروه ویتول به‌عنوان بزرگ‌ترین تاجر مستقل نفت دنیا گفت قیمت نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی به‌خاطر بالا رفتن تقاضای جهانی و کمبود عرضه به ۹۰ تا ۱۰۰ دلار در هر بشکه می‌رسد.

 هاردی عقیده دارد تقاضای جهانی برای نفت ۲٫۲ میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی نسبت‌به ۲۰۲۲ افزایش خواهد یافت و به یک رکورد جدید می‌رسد و دلیل اصلی آن افزایش تقاضا برای گازوئیل، نفتا و ال‌پی‌جی خواهد بود.

اسکات شفیلد، مدیر عامل شرکت پایونیر نچرال ریسورسز، اپراتور بزرگ نفت شیل آمریکا هم پیش‌بینی می‌کند قیمت نفت تا پایان سال جاری میلادی به ۱۰۰ دلار در هر بشکه برسد، اما برخی بانک‌ها هنوز درمورد سه رقمی شدن قیمت نفت متقاعد نشده‌اند.

 شفیلد عقیده دارد افزایش تقاضا در چین قیمت نفت را در تابستان آینده از مرز ۹۰ دلار فراتر می‌برد و به ۱۰۰ دلار می‌رساند.

 اما بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی‌مورگان در ماه جاری اعلام کرد قیمت نفت در صورتی به ۱۰۰ دلار در هر بشکه می‌رسد که یک رویداد ژئوپلیتیکی بزرگ بازارها را دوباره تکان دهد.

 بانک گلدمن ساکس هم انتظار دارد قیمت نفت در سال جاری میلادی به ۱۰۰ دلار در هر بشکه برسد، اما در ماه دسامبر. این شرکت قبلاً نفت ۱۰۰ دلاری را در اواسط ۲۰۲۳ پیش‌بینی کرده بود.

 انتهای پیام/ اویل پرایس