یک کشور اروپایی درپی بحران گاز به توزیع هیزم روی آورد

مقامات مولداوی اعلام کردند که دولت این کشور یک وب سایت ویژه راه اندازی کرده است که به شهروندان کمک می کند هیزم برای گرم کردن خانه های خود پیدا کنند.

به گزارش رصد انرژی ، مقامات مولداوی اعلام کردند که دولت این کشور یک وب سایت ویژه راه اندازی کرده است که به شهروندان کمک می کند هیزم برای گرم کردن خانه های خود پیدا کنند.

سرویس مطبوعاتی کابینه وزیران مولداوی در بیانیه‌ای گفت: این سایت اطلاعاتی در مورد نزدیکترین جنگلداری ارائه می دهد و بنابراین روند تأمین هیزم برای گرم کردن مردم را تسهیل می کند.

بر اساس این گزارش، هیزم اخیراً در مولداوی کمیاب شده است چرا که مردم بیشتری از پرداخت قبوض گاز به شدت پرهیز می‌کنند.

رسانه‌های محلی گزارش می دهند که به دلیل کمبود هیزم، محدودیت ۵ متر مکعب هیزم برای هر خانوار در نظر گرفته شده است که به قیمت کمتر از بازار به فروش می‌رسد.

همچنین پیش از این، دولت مولداوی خط تلفنی را راه اندازی کرده است که با آن مردم می توانند اطلاعات مربوط به انبارهای هیزم را دریافت کنند و موارد فساد و قطع غیرقانونی درختان را به مقامات اطلاع دهند.

مولداوی که یکی از فقیرترین کشورهای اروپاست، با تورم سالانه بالای ۳۰ درصد دست و پنجه نرم می کند که عمدتاً ناشی از هزینه‌های انرژی است.

مقامات این کشور از خانوارها خواسته اند تا مصرف گاز را تا حد امکان کاهش دهند، چرا که قیمت ها از ابتدای سال تقریباً پنج برابر شده است.

مولداوی همچنین تا اول اکتبر برای مذاکره درباره بازپرداخت بدهی به گازپروم روسیه مهلت دارد. اگر مذاکرات شکست بخورد، ممکن است به قطع کامل عرضه گاز منجر شود.

انتهای پیام/ راشاتودی