۲۵۰۰ کارتخوان فرسوده در پمپ بنزین‌های کشور داریم

مدیر سامانه هوشمند سوخت گفت: 2500 کارتخوان فعلی در مجاری عرضه، دچار فرسودگی هستند و انقضای زمان عمر آنها فرا رسیده است.

به گزارش رصد انرژی ، محمد صادقی، مدیر سامانه هوشمند سوخت در مراسم رونمایی از کارتخوان‌های سوخت ساخت داخل سامانه هوشمند سوخت، گفت: ۲۵۰۰ کارتخوان فعلی در مجاری عرضه، دچار فرسودگی هستند و انقضای زمان عمر آنها رسیده، لازم بود با کارتخوان‌های جدید جایگزین شوند.

وی افزود: کارتخوان‌های موجود قدیمی و بعضا دچار فرسودگی شده و تاریخ انقضای آنها پایان یافته است و تعمیر و تامین قطعات سخت شده بود. ضمن اینکه تغییر نرم افزارها هم امکانپذیر نبود، نتیجه اینکه با دو شرکت‌ برای اجرای پروژه تغییر این تجهیزات به تفاهم رسیدیم.

مدیر سامانه هوشمند سوخت خاطرنشان کرد: توانمندی شرکت‌های داخلی برای تولید کارتخوان به اثبات رسیده و پس از یکسال تلاش، نزدیک به یک‌ماه هست که در دو جایگاه به صورت پایلوت در مدار هستند و تست آزمایشی کارتخوان‌های تولید داخل با موفقیت انجام شده است.

وی ادامه داد: قرار است این کارتخوان‌ها رفته رفته جایگزین کارتخوان‌های فرسوده فعلی در جایگاه‌های عرضه سوخت شود.

در این مراسم، تفاهم‌نامه هوشمندسازی عرضه سوخت بین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت ارتباطات سیار (همراه اول)، تفاهم‌نامه توسعه و ارتقای زیرساخت‌های امنیت شبکه سامانه هوشمند سوخت کشور بین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و بانک ملی و توافق‌نامه کارتخوان‌های ساخت داخل سامانه هوشمند سوخت بین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و دو شرکت دانش بنیان ایرانی به امضا رسید.

انتهای پیام/