آغاز ارسال آزمایشی محصول اتان بیدبلند خلیج فارس به پتروشیمی گچساران

معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با حضور در مجتمع پالایشگاهی بیدبلند خلیج فارس، با فرمان عملیاتی آغاز ارسال آزمایشی محصول اتان به پتروشیمی گچساران از طریق خط لوله۹۰ کیلومتری را صادر کرد.

به گزارش رصد انرژی ، حسن نشان زاده مقدم، معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس به همراه تعدادی از مدیران و کارشناسان گروه صنایع پتروشیمی، مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی و مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس با حضور در مناطق اجرای طرح‌های پروژه عظیم جمع آوری گازهای مشعل، ضمن بررسی روند پیشرفت از نزدیک در جریان تنگناهای اجرای این پروژه زیست محیطی ملی در سایت‌های عملیاتی رگ سفید یک، بازگردانی پازنان، ایستگاه آغاجاری دو، پست بزرگ برق ایثار و NGLهای ۹۰۰ و ۱۲۰۰ قرار گرفت.

همچنین در ادامه بازدیدهای میدانی مدیران وکارشناسان با حضور در سایت احداث واحد توسعه زنجیره ارزش محصول PDH/PP بیدبلند خلیج فارس ضمن بررسی روند آماده‌سازی محل اجرای عملیات از موقعیت سایت عملیاتی این واحد بازدید کردند.

معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با حضور در مجتمع پالایشگاهی بیدبلند خلیج فارس ضمن بازدید از واحدهای مختلف از نزدیک در جریان راه اندازی واحد جدید توسعه زنجیره ارزش HDS این مجتمع قرار گرفته و پس از آن با حضور در محوطه ذخیره‌سازی و ارسال محصولات پالایشگاه، با فرمان عملیاتی آغاز ارسال آزمایشی محصول اتان به پتروشیمی گچساران از طریق خط لوله۹۰ کیلومتری را صادر کرد.

در نشست جمع‌بندی این بازدید، نشان زاده مقدم، ضمن تقدیر از تلاش‌های مدیرعامل و کارکنان شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس خاطر نشان کرد: امیدواریم با جدیت و پشتکار مثال زدنی مجموعه منسجم و توانمند بیدبلند خلیج فارس، در سال جاری شاهد بهره برداری از پروژه‌های جمع آوری گازهای مشعل در منطقه شرق کارون باشیم تا با خاموش‌سازی ۲۱ مشعل و جمع آوری بیش از ۲۱۲ میلیون فوت مکعب گازهای همراه، بار دیگر افتخاری بزرگ برای مجموعه خلیج فارس و خدمتی ماندگار برای مردم عزیز جنوب کشور خلق کنیم.

*حمایت، آرامش و همدلی مثال زدنی در هلدینگ خلیج فارس، موتور محرک طرح‌‌های توسعه‌ای*

محمود امین نژاد مدیرعامل بیدبلند خلیج فارس در انتهای این نشست، ضمن تقدیر از هیأت بازدید کننده جهت حضور میدانی در قلمرو عملیاتی شرکت پالایش گازبیدبلند خلیج فارس، تصریح کرد: پشتیبانی مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معاونین و کلیه ارکان این شرکت همواره موجب دلگرمی و ایجاد باور و روحیه مضاعف جهت پیشبرد اهداف بلند شرکت پالایش گازبیدبلند خلیج فارس بوده و بی‌شک با وجود بستر آرامش و همدلی مثال زدنی موجود می‌توان دستاوردهایی بزرگ دیگر در صنعت پرافتخار ایران اسلامی کسب کرد.

مدیرعامل بیدبلند خلیج فارس در پایان ضمن اشاره به تنگناها و گلوگاه‌های پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای یادآور شد: انتظار می‌رود با نگاهی کارشناسی و منطقی راهکارهایی عملیاتی در بستر قانون برای جبران محدودیت‌های ایجاد شده که عموماً مرتبط با طرف قرارداد اجرای این پروژه که همان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب است، تدبیر شود. از این سو هم افزایی و پشتیبانی مدیرعامل گروه و معاونین ایشان قطعاً در این زمینه راهگشا و کارگر خواهد بود.

انتهای پیام/