دستور ویژه رئیس‌‌جمهور‌ برای نجات دریاچه ارومیه

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: باید در خصوص اتمام طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه جدیت و پیگیری ویژه انجام شود.

به گزارش رصد انرژی ، محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان‌غربی شامگاه چهارشنبه در دیدار با معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا، با اشاره به دستورات ویژه ریاست‌جمهوری در سفر اخیر به آذربایجان غربی برای نجات دریاچه ارومیه، تسریع در تکمیل و اتمام طرح انتقال آب از کانی‌سیب به دریاچه ارومیه را خواستار شد.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های مهم دولت در آذربایجان غربی و استان‌های همجوار احیای دریاچه ارومیه است که اقداماتی قبلاً در این راستا انجام شده اما هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده است.

استاندار آذربایجان‌غربی، به بازدید رئیس جمهور از دریاچه ارومیه در سفر اخیر به آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: نگاه ویژه آیت الله رئیسی، احیای دریاچه ارومیه در زمان‌بندی مشخص است.

وی با بیان اینکه وضعیت دریاچه ارومیه نیازمند یک کار جهادی در اتمام طرح‌های نیمه‌تمام است، افزود: هرگونه کم‌کاری در روند نجات دریاچه ارومیه خسارت‌های جبران‌ناپذیر زیست‌محیطی را برای منطقه به‌دنبال خواهد داشت.

معتمدیان، اتمام طرح‌هایی چون انتقال آب به دریاچه ارومیه، مدول سوم تصفیه‌خانه ارومیه و خط انتقال آن و نیز سد چپرآباد را از طرح‌های مهم دیگر در بهبود وضعیت دریاچه ارومیه عنوان کرد و گفت: مردم چشم‌انتظار اقدام جدی مسئولان امر در تخصیص اعتبارات لازم و تکمیل پروژه‌های نجات‌بخش برای دریاچه ارومیه هستند.

وی افزود: دولت مصمم به احیای دریاچه ارومیه است و این نگاه ویژه باید در تخصیص اعتبارات لازم توسط متولیان امر اجرایی شود.

در این دیدار که در محل سالن جلسات وزارت نیرو و با حضور معاون وزیر در امور آب و آبفا، معاون تلفیق و برنامه‌ریزی شرکت مدیریت منابع آب ایران، مدیرکل حوضه آبریز غرب و مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران برگزار شد، اقدامات وزارت نیرو برای سرعت‌بخشی به روند اتمام طرح‌های نیمه‌تمام احیای دریاچه ارومیه تشریح و بر تکمیل آنها تأکید شد.

انتهای پیام/