ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به پایین‌ترین سطح در ۴۰ سال اخیر رسید

روزنامه وال استریت ژورنال با اشاره به داده‌های هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا هشدار داد که ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به پایین‌ترین سطح خود در تقریباً ۴۰ سال گذشته رسیده است.

به گزارش رصد انرژی ، روزنامه وال استریت ژورنال با اشاره به داده‌های هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا هشدار داد که ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به پایین‌ترین سطح خود در تقریباً ۴۰ سال گذشته رسیده است.

به گفته این روزنامه، ذخایر نفت خام آمریکا به میزان حدود ۷ میلیون بشکه در هفته منتهی به ۱۶ سپتامبر کاهش یافت و به ۴۲۷٫۲ میلیون بشکه رسید که کمترین رقم از سال ۱۹۸۴ محسوب می‌شود.

بر اساس این گزارش، از سال ۱۹۸۳ تا کنون این اولین بار است که ذخایر استراتژیک نفت آمریکا کمتر از ذخایر تجاری این کشور می‌شود.

وال استریت ژورنال همچنین اعلام کرد که تا تاریخ ۱۶ سپتامبر تاسیسات ذخیره سازی نفت تجاری آمریکا ۴۳۰٫۸ میلیون بشکه نفت را در خود جای داده بود.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است که رقم بی‌سابقه ۱۸۰ میلیون بشکه نفت خام از اواخر ماه مارس از ذخایر استراتژیک نفت این کشور روانه بازار خواهد شد.

به گفته وی، این اقدام به منظور مبارزه با افزایش قیمت سوخت و اختلالات به وجود آمده در بازار صورت گرفته است؛ اختلالاتی که تا حدی به دلیل عدم اطمینان از صادرات نفت روسیه به بازار جهانی درپی جنگ اوکراین به وجود آمده است.

بر اساس این طرح، آمریکا در یک دوره شش ماهه قرار است روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت بفروشد. به گفته تحلیلگران، این حجم بیش از ۳ برابر حجم آزاد شده قبلی نفت از ذخایر استراتژیک آمریکا محسوب می‌شود.

انتهای پیام/