نیروگاه‌های بنیاد مستضعفان “مازوت” نمی‌سوزانند

مدیرعامل هلدینگ نیروگاهی بنیاد مستضعفان گفت: هیچیک از نیروگاه‌های بنیاد مستضعفان «مازوت» نمی‌سوزانند و به هیچ وجه حتی امکان استفاده از مازوت بعنوان سوخت جایگزین را ندارند.

به گزارش رصد انرژی ، محسن امیری، مدیرعامل هلدینگ نیروگاهی بنیاد مستضعفان در واکنش به برخی موضوعات مطرح شده درخصوص استفاده برخی از نیروگاه‌های کشور از سوخت مازوت و تاثیر منفی استفاده از مازوت بر آلودگی هوای تهران و کلانشهرها اظهار کرد: بنیاد مستضعفان در حال حاضر دارای ۷ نیروگاه در سراسر کشور است که با ظرفیت تولید ۴۰۲۰ مگاوات، حدود ۷ درصد برق کشور را تامین می‌کند.

 وی ادامه داد: این درحالی است که سوخت ۵ نیروگاه زیرمجموعه این هلدینگ گاز، یک نیروگاه در منطقه قلعه گنج، خورشیدی و نیروگاه چابهار، به دلیل عدم وجود گاز در آن منطقه، گازوئیل است.

مدیرعامل هلدینگ نیروگاهی بنیاد مستضعفان با رد هرگونه مصرف «مازوت» در نیروگاه‌های زیرمجموعه این هلدینگ گفت: نوع طراحی نیروگاه‌های بنیاد مستضعفان به‌گونه‌ای است که در صورت قطعی گاز یا هر اتفاق دیگر، هیچیک از این نیروگاه‌ها، امکان سوزاندن مازوت و استفاده از این سوخت را به دلیل عدم دارا بودن تجهیزات متناسب با سوخت مازوت ندارند.

وی گفت: از میان نیروگاه‌های بنیاد، نیروگاه شهید مدحج (زرگان) در شهر اهواز پیش از واگذاری به بنیاد مستضعفان، امکان استفاده از مازوت را به عنوان سوخت جایگزین داشت که پس از واگذاری این نیروگاه به بنیاد مستضعفان، تجهیزات استفاده از مازوت، از مدار تولید آن خارج شد و این نیروگاه نیز به هیچ وجه امکان سوزاندن مازوت و استفاده از این سوخت را ندارد.

امیری در پایان خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین فناوری‌های دنیا در تولید برق، تلاش داشته تا ضمن حفظ محیط زیست و سلامت مردم، به توسعه زیرساخت‌های اساسی همچون برق که به‌دلایلی بعضا بخش خصوصی تمایل کمتری برای ورود به آن داشته، کمک کند.

انتهای پیام/