هشدار سیل در تهران

شرکت آب منطقه‌ای تهران و سازمان مدیریت بحران با صدور اطلاعیه‌هایی مجزا، در خصوص وقوع سیل در تهران در روزهای پیش‌ِرو هشدار دادند.

به گزارش رصد انرژی ، شرکت آب منطقه‌ای تهران نسبت به بارش باران و برف و سیلابی شدن رودخانه‌های استان طی روزهای پیشِ‌رو هشدار داد و اعلام کرد که تردد و اسکان موقت اطراف رودخانه‌ها ممنوع و شهروندان باید مراقب باشند.

در اطلاعیه شرکت آب منطقه‌ای تهران آمده است: “با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی کشور و براساس هشدار نارنجی‌رنگ این سازمان مبنـی بر نفوذ و فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر روز یکشنبه (۹ بهمن ماه) لغایت چهارشنبه (۱۲ بهمن ماه) در استان‌های تهران و البرز، بارش باران و برف، رخداد مه، کولاک برف و پدیده بهمن پیش‌بینی گردیده که احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب در رودخانه‌ها و مسیل‌ها وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است، شرکت آب منطقه‌ای تهران، در کنار سایر ارگان‌های مرتبط برای مهار ‏سیلاب در حالت آماده‌باش است و رصد و پایش رودخانه‌های ‏استان تهران توسط اکیپ‌های گشت و بازرسی امورهای منابع آب تابعه و اطلاع‌رسانی‌های مکرر این ‏شرکت به‌منظور آگاه‌سازی مردم از شرایط جوی و احتمال وقوع سیلاب، انجام شده است.

گفتنی است، هشدار احتمال وقوع ‏سیلاب کاملاً جدی است و شهروندان باید توجه داشته باشند که هر گونه تردد و اتراق در حاشیه ‏رودخانه و مسیل‌ها خطرآفرین و حتی مرگبار است. توقف و نصب نکردن چادرهای مسافرتی در اطراف و بستر رودخانه‌ها حتی رودخانه‌ها و مسیل‌های خشک، عبور نکردن از عرض جریان‌های سیلابی و نیز مراقبت در کنار جریان سیلاب برای مشاهده یا تصویربرداری و توجه جدی به هشدارهای دستگاه‌های اجرایی مربوطه، رسانه‌ها و مسئولان و مأموران در هنگام وقوع سیل، باید مورد توجه جدی شهروندان قرار بگیرد.”

همچنین، سازمان مدیریت بحران اعلام کرد: “با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران و برف ، از فردا دوشنبه ۱۰ بهمن تا چهارشنبه ۱۲ بهمن بویژه در مناطق جنوبی استان ، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و جاری شدن رواناب ، مه گرفتگی، کاهش دید، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید وجود دارد.”

انتهای پیام/