کنسرسیوم پروژه فشارافزایی میدان گازی پارس جنوبی تشکیل شد

تفاهم نامه خدمات و فعاليت هاي پروژه فشار افزايي ميدان گازي پارس جنوبي بین چهار شرکت ایرانی امضا شد.

به گزارش رصد انرژی ، در حاشیه بیست‌و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، تفاهم نامه همكاري با موضوع انجام خدمات و فعالیت های پروژه های فشار افزایی در ارتباط با ساخت سازه های دریایی، تجهیزات دوار و کلیه کارهای موضوع این پروژه در قالب EPCI بین شركت های مهندسی و ساخت تاسيسات دريايي و سه شرکت ایرانی به امضا رسيد.

امير رضا داستان نريمان، سرپرست بازاريابي شركت تاسيسات دريايي در این مراسم گفت: به دليل مشكلات و اهميت موضوع ناترازي گاز در کشور، تصميم بر اجرای پروژه فشار افزايي توسط كنسرسيومي متشکل از شركت هاي مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی، پارس كيهان، تاپكو و OTC گرفته شد.

وي افزود: طبق جلساتي كه با شركت هاي همكار برگزار شد، مسايل فني مورد بررسي قرارگرفت تا مشاركت مربوطه در اين زمينه صورت بگيرد.

به گفته وي، اين کنسرسیوم بر اساس شرح کار پروژه فشار افزایی و انجام فعالیت های مرتبط با آن تعريف شده است.

وي به توانايي و ظرفيت هاي شركت تاسيسات دريايي در يارد خرمشهر و ناوگان مجهز و ظرفيت هاي بالا در عمليات نصب سكوهاي دريايي اين شركت اشاره كرد و گفت: شركت پارس كيهان نيز به دليل ظرفيت و توانمندي در پروژه هاي نفت و گاز كشور، شركت تاپكو در ساخت تجهيزات و توربو كمپرسور و شركت OTC در مهندسی و ساخت کمپرسورها و توربین های مورد نیاز در پروژه فشار افزایی به این کنسرسیوم وارد شدند.

انتهای پیام/