۲ کشته در پی نشت گاز در پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد

بر اثر نشت گاز در حین فرآیند برگشت به سرویس از عملیات تعمیرات اساسی یکی از واحدهای پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد، ۷ نفر از کارکنان این پالایشگاه مصدوم شدند که 2 نفر از آنها، دار فانی را وداع گفتند.

به گزارش رصد انرژی ، رضا رضازاده، رییس روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد با اعلام این خبر، اظهار داشت: متاسفانه مسول تعمیرات اساسی و یکی دیگر از همکاران خدوم که در تلاش برای کنترل حادثه بودند، به‌دلیل استنشاق گاز ترش فوت شدند، در حال حاضر روند درمان ۵ همکار دیگر مناسب بوده و تحت مداوا هستند.

وی با بیان این که با اقدامات ایمنی انجام‌شده متعاقب این اتفاق، سایر کارکنان از آسیب مصون بوده و تولید پالایشگاه بصورت عادی در جریان است، توضیح داد: این اتفاق زمانی رخ داد که همکاران در حال تعمیرات اساسی (ا‌ورهال) بودند.  

به گفته رضازاده، تعمیرات اساسی به منظور آماده‌سازی واحد‌های عملیاتی برای خدمت‌رسانی در زمستان، معمولاً در ۶ ماهه نخست سال انجام می‌شود که متأسفانه امروز، در حین تعمیر یکی از بخش‌ها، نشت گاز بای‌پس شده در این پالایشگاه، موجب مصدوم شدن چند نفر از کارکنان این مجتمع پالایشگاهی شد.

وی ضمن عرض تسلیت به خانواده همکاران درگذشته؛ آقایان مهندس کاظم میری، مسئول راه‌اندازی واحد مذکور و مصطفی سنجرانی، از کارکنان پیمانکار تعمیرات اساسی مشغول در آن واحد و آرزوی سلامتی از درگاه ایزدمنان برای مصدومین، بار دیگر بر این نکته تاکید کرد که در حال حاضر، واحد‌های عملیاتی ایمن‌سازی شده و واحدها در مدار تولید قرار دارند.

رییس روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: با انجام کامل معاینات پزشکی کارکنانی که در محل نشتی گاز حضور داشته‌اند، در حال حاضر، تعداد مصدومان ۶ نفر است که تعداد سه نفر از این عزیزان، به نام‌های آقایان ابراهیم اسدزاده، یعقوب سنجرانی و هاتف کلالی در دی کلینیک غدیر صنعت نفت سرخس بصورت سرپایی مداوا و تحت نظر قرار دارند و حال عمومی آن‌ها مساعد است و سه نفر دیگر از این عزیزان به نام‌های آقایان یونس فتحی، منوچهر علیمیرزایی و موسی دهقان هم جهت مداوا و درمان تکمیلی به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد اعزام شده‌اند.

همچنین، مجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در پیامی، ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه نشت گاز ترش در پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد، خواستار رسیدگی به خانواده‌های داغدار و مصدومین حادثه و بررسی علل بروز حادثه شد.

متن پیام تسلیت مجید چگنی به این شرح است: «خبر در گذشت ۲ همکار عزیز و  زحمتکش پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد و مصدومیت چند تن دیگر در جریان حادثه نشت گاز ترش که در حین تعمیرات اساسی و در راه خدمت به پیشرفت، تعالی و تأمین انرژی کشور رخ داد، موجب اندوه و تألم فراوان اینجانب و همه همکاران در شرکت ملی گاز ایران شد.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار مرحومان؛ آقایان سید کاظم میری و مصطفی سنجرانی و همه همکاران شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد، از خداوند متعال برای روح این عزیزان آمرزش و برای خانواده‌های این مرحومین، صبر جزیل مسئلت دارم. لازم است با پیگیری واحدهای مربوطه، ضمن بررسی دقیق علت نشتی گاز، از بروز حوادث مشابه جلوگیری شود.»

انتهای پیام/