برکت وجود سدها برای سیستان‌وبلوچستان/ذخیره ۱۲۰ میلیون مترمکعبی بارش‌های سیل‌آسا در دو سد استان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: مدیریت سیلاب از طریق سدهای استان سیستان و بلوچستان به خوبی انجام شده و در حال حاضر این سدها بدون هیچ خسارت و آسیبی به طور کامل در مدار بهره‌برداری قرار دارند.

به گزارش رصد انرژی ، بارش‌های سیل‌آسای روزهای اخیر در نقاط مختلف کشور موجب بروز سیلاب شده و مشکلاتی را برای مردم به‌وجود آورده و متأسفانه جان برخی از هموطنانمان را گرفته است.

در برخی نقاط کشور که در مسیر‌های سیلابی و رودخانه‌ها پیش از این سدهایی احداث شده، با ذخیره‌سازی سیلاب‌ها در مخازن این سدها، مردم در پایین‌دست از گزند سیلاب در امان ماندند. علاوه بر این، ذخیره‌سازی این سیلاب‌های فصلی در سدها، ذخایر آبی قابل توجهی را برای مردم این مناطق به ارمغان آورده است.

محمدامین بارانی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: مدیریت سیلاب از طریق سدهای استان سیستان و بلوچستان به خوبی انجام شده و در حال حاضر این سدها بدون هیچ خسارت و آسیبی به طور کامل در مدار بهره‌برداری قرار دارند.

بارانی با اشاره به بی‌اساس بودن شایعات مطرح شده در فضای مجازی درخصوص آسیب دیدن سدهای استان تصریح کرد: تقریبا ۲۰ درصد حجم  سدهای مخزنی جنوب استان خالی و آماده مهار سیلاب‌های احتمالی هستند.

​وی خاطرنشان کرد: در بارندگی‌های اخیر تاکنون بیش از ۱۲۰ میلیون مترمکعب در سدهای پیشین و زیردان ذخیره‌سازی شده است.

انتهای پیام/