رئیس جمهوری: کارهای بنیادینی برای رفع ناترازی‌های انرژی آغاز شده است

رئیس جمهوری گفت: برای رفع ناترازی‌ها در بخش انرژی کارهای بنیادینی ازسوی دولت آغاز شده و برنامه‌ریزی و اقدام برای تولید ۱۰ هزار مگاوات برق  ازسوی خود صنایع گامی است که به رفع ناترازی‌ها در بخش برق کمک زیادی خواهد کرد.

به گزارش رصد انرژی ، سیدابراهیم رئیسی در بیست‌وهفتمین همایش روز صنعت و معدن با قدردانی از تلاش‌های صنعت‌کاران و معدن‌کاران که نتیجه تلاش آنها آغاز روند رشد تولید و رشد اقتصادی از ۶ ماه دوم سال ۱۴۰۰ و تداوم آن تاکنون بوده است، اظهار کرد: این حرکت که نتیجه توجه فعالان بخش صنعت و معدن به سخنان راهبردی رهبر معظم انقلاب بوده، با یک حرکت دانش‌پایه همراه بوده که جای خوشحالی و قدردانی دارد.

وی با اشاره به اهمیت مسئله انرژی در کشور و وجود ناترازی در این بخش افزود: با وجود مشکلات فراوان اما این دولت به‌دنبال آن نیست که مشکلات را به صنایع منتقل کند و همواره به همکاران خود تأکید کرده‌ام که در نشست‌های داخلی درباره مشکلات و راهکارهای رفع آنها بحث کنید، اما رفتار دولتمردان در بیرون باید امیدآفرین باشد و انتقال مشکلات دولت به جامعه به صلاح نیست.

رئیس‌جمهوری با اشاره به ناترازی در بخش‌های نظام بانکی و پولی، برق و آب تصریح کرد: برای رفع ناترازی‌ها در بخش انرژی کارهای بنیادینی ازسوی دولت آغاز شده و برنامه‌ریزی و اقدام برای تولید ۱۰ هزار مگاوات برق  از سوی خود صنایع گامی است که به رفع ناترازی‌ها در بخش برق کمک زیادی خواهد کرد.

رئیسی راهکار عبور از مشکلات اقتصادی کشور را مدیریت ظرفیت‌های داخلی دانست و اظهار کرد: در مسئله مدیریت انرژی همچنین می‌توان با مدیریت زمان، مدیریت مصرف و بهینه‌کردن مصرف انرژی و نیز استفاده از راهکارهای دیگر از این مشکل عبور کرد.

انتهای پیام/