صنعت پتروشیمی در مسیر خودکفایی مصمم است

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جریان راه اندازی اسکله شماره 17 فاز 2 بندر عسلویه و اولین بازوی بارگیری کراژونیک این بندر، اعلام کرد: صنعت پتروشیمی در مسیر خودکفایی کاملاً مصمم است.

به گزارش رصد انرژی ، در جریان سفر عملیاتی مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، اسکله شماره ۱۷ فاز ۲ بندر عسلویه و اولین بازوی بارگیری کراژونیک کاملا ساخت ایران راه اندازی شد.

مرتضی شاه میرزایی، معاون وزیر نفت در جریان راه اندازی بازوی کراژونیک، اظهار داشت: با افتخار اعلام می کنم که اولین بازوی بارگیری کراژونیک که پیش تر ساخت آن در انحصار چند کشور غربی بود، امروز توسط مهندسان و متخصصان ایرانی ساخته، نصب و راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه، صنعت پتروشیمی در مسیر خودکفایی مصمم است، اظهار کرد: در همین جا اعلام می کنم که صنعت پتروشیمی ایران در حال ایستادن بر قله خودکفایی در تولید دانش فنی و ساخت تجهیزات و کالاهای مورد نیاز است و جای افتخار دارد که امروز شاهد بارگیری نخستین محموله آمونیاک صادراتی پتروشیمی هنگام از اسکله شماره ۱۷ هستیم.

معاون وزیر نفت ادامه داد: با توجه به راهبرد شرکت ملی صنایع پتروشیمی در زمینه عرضه های اعتباری که با هدف حمایت از صنایع پایین دستی و رونق واحدهای تولیدی در دستور کار است، عرضه داخلی محصولات حدود ۱٫۳ میلیون تن افزایش خواهد یافت.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۱۰۰ طرح پتروشیمی در حال ساخت است که یکی پس از دیگری وارد مدار تولید خواهد شد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر ضرورت تسریع در خاموش شدن مشعل ها و نو فلرینگ در صنعت پتروشیمی گفت: با تلاش وزارت نفت تا پایان امسال ۶۲۵ میلیون فوت مکعب گازهای مشعل منطقه عسلویه جمع آوری می شود و باید از تمام ظرفیت های موجود برای تحقق این هدف استفاده کرد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جریان سفر یک روزه خود به منطقه عسلویه، از عملیات نصب تجهیزات فرایندی و مبدل های حرارتی ساخت ایران در طرح پتروشیمی دنا و کلدباکس پتروشیمی جم بازدید کرد.

انتهای پیام/