عقب‌نشینی دولت از محدودسازی سقف سوخت‌گیری

به نظر می‌رسد دولت از برنامه محدودسازی سقف سوخت‌گیری عقب نشینی کرده، چرا که طبق اعلام سخنگوی صنف جایگاه‌داران کشور، سقف سوخت‌گیری بنزین به روال قبل بازگشت.

به گزارش رصد انرژی ، در هفته‌های اخیر مردم در استان‌های مختلف کشور با محدودیت در سقف سوخت‌گیری با کارت‌های سوخت شخصی در هر نوبت مواجه شدند به طوری که امکان سوخت‌گیری بیش از ۳۰ لیتر در برخی جایگاه‌ها و بیش از ۴۰ لیتر در برخی دیگر از جایگاه‌ها در یک نوبت با یک کارت سوخت وجود نداشت و فاصله سوخت‌گیری با یک کارت نیز حداقل ۴ ساعت اعمال شده بود.

طبق گزارش‌های مرذمی، این موضوع در استان‌های مرزی، ۲۰ لیتر در هر نوبت و با فاصله زمانی حداقل ۸ ساعت بوده است.

درحالی که در میانه هفته جاری، محدودیت در سقف سوخت‌گیری در هر نوبت در تمامی استان‌های کشور به جز استان تهران، گزارش شده بود، جلیل سالاری، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در این خصوص گفت: “سقف‌گذاری سوخت‌گیری در هر نوبت با کارت سوخت در برخی نقاط، به‌دلیل مدیریت عرضه در ایام سرد سال است که بتوانیم بدون هیچ مشکل و وقفه‌ای، در تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت، سوخت‌رسانی را داشته باشیم؛ محدودیتی در سوخت‌گیری با کارت سوخت در تهران و کلانشهرها نداریم و قرار هم نیست محدودیتی اعمال شود.”

اما به نظر می‌رسد دولت از این برنامه عقب نشینی کرده، چرا که طبق مصاحبه امروز رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاه‌داران کشور با خبرگزاری تسنیم، سقف سوخت‌گیری بنزین به روال قبل بازگشت.

سخنگوی صنف جایگاهداران کشور در این خصوص گفت: سقف سوخت‌گیری بنزین در هر نوبت با کارت‌های سوخت که در تمامی استان‌ها به جز تهران، محدود شده بود، به روال قبل بازگشت.

وی افزود: مشاهدات و گزارشات ما از استانهای مختلف حاکیست که از روز قبل، در اکثر استانها و کلانشهرها به جز استانهای مرزی، محدودیت رفع و سقف سوخت‌گیری بنزین از کارت شخصی مجددا ۶۰ لیتر شده است.

سخنگوی صنف جایگاهداران تصریح کرد: علی رغم اینکه جایگاهداران و مجموعه صنفی ما نقشی در تصمیمات مربوط به سهمیه ها و قیمت نداریم، ولی طی شش ماه اخیر و خصوصا هفته های قبل وضعیت میدانی را با دقت بررسی کردیم و تلاش کردیم با همه سختی‌ها، مردم کمتر با مشکل برخورد کنند.

وی ادامه داد: مردم هم نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را به ما اعلام کردند و ما حسب وظیفه اجتماعی موارد را به مسئولین منتقل نمودیم، اکثر نظرات حکایت از این داشت که مردم با فاصله زمانی بین سوخت‌گیری‌ها مشکل چندانی ندارند، ولی اینکه سقف هر بار سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی کمتر از ۶۰ لیتر باشد را مشکل ساز میدانند و اظهار نارضایتی می‌کنند.

انتهای پیام/