نهالکاری در جنگل‌های آسیب‌دیده زاگرس با حمایت شرکت نفت بهران

شرکت نفت بهران در راستای ایفای رسالت اجتماعی و ادای دین خود به محیط زیست بویژه جنگل‌های آسیب‌دیده زاگرس با نهالکاری بیش از 10 هکتار از جنگل منطقه «دمچنار» از محدوده اراضی بخش کبگیان در شهرستان بویراحمد قصد دارد این روند را هر ساله تا احیای کامل این جنگل اجرایی کند.

به گزارش رصد انرژی ، در سال‌های گذشته شرکت نفت بهران در ایفای رسالت اجتماعی خود در منطقه باقرشهر، بوستانی به مساحت ۱۳ هزار متر مربع را برای حمایت از محیط زیست و بهره‌مندی مردم منطقه احداث کرده است. درختکاری در حاشیه کارخانه بهران و سایر مناطق نیز برخی دیگر از فعالیت‌های نفت بهران است.

طبق اعلام روابط عمومی شرکت نفت بهران، نهالکاری در دل جنگل‌های بلوط زاگرس تا سال‌های آینده و احیای جنگل‌های از بین رفته منطقه دمچنار بویراحمد ادامه خواهد داشت. گفتنی است با کمک نهادهای مردم محور این رسالت اجرایی شده است.

باید به این نکته مهم اشاره کرد که فقط کاشت نهال مدنظر نبوده بلکه تاکید و تصمیم بر این است که حفظ و مراقبت، آبیاری مداوم و قرق‌بانی از این منطقه باید بصورت مداوم صورت گیرد و در این رابطه نیز اقدامات مراقبتی همکاران ناظر این شرکت و همراهی سازمان‌های مردم نهاد در دستور کار قرار گرفته است.

شرکت نفت بهران در این خصوص اعلام کرد: “این شرکت یکی از الویت‌های اصلی خود را در زمینه ایفای رسالت اجتماعی، حمایت از محیط زیست بویژه جنگل‌های زاگرس قرار داده است و با افتخار می‌گوییم که ظرفیت نهالکاری را هر سال نسبت به سال گذشته در جنگل کهن زاگرس افزایش خواهیم داد و این رسالت ماست.”

انتهای پیام/