پساب در بورس انرژی عرضه می‌شود

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از آغاز عرضه پساب در بورس انرژی خبر داد و گفت: ۱.۸ میلیون مترمکعب پساب تولیدی تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران در تابلو بورس انرژی عرصه خواهد شد.

به گزارش رصد انرژی ، هاشم امینی، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: در چارچوب اجرای سیاست‌های وزارت نیرو برای حفظ منابع آبی و ایجاد منابع پایدار آب به منظور توسعه صنایع، واگذاری پساب از طریق بورس انرژی برنامه‌ریزی شده است و در فضایی رقابتی برای نخستین بار عرضه پساب در بورس انرژی صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در همین زمینه با برنامه‌ریزی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، ۱٫۸ میلیون مترمکعب پساب تولیدی تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران در تابلو بورس انرژی عرصه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: امیدواریم با توسعه این روند، وزارت نیرو بتواند اهداف توسعه بازار آب و پساب و تامین منابع مالی برای اجرای طرح‌های پساب و تسهیل در جایگزینی پساب با منابع آبی با کیفیت را در اختیار بخش صنعت و شهرداری‌ها قرار دهد.

وی افزود: توسعه بازچرخانی آب و نظام‌‌مندکردن و شفاف‌سازی فرایندهای عرضه و تقاضا و تسهیل در سرمایه‌گذاری و مشارکت از دیگر اهداف این اقدام است.

انتهای پیام/